Rejs Wartą, Odrą 2011. Dzień 8-Zalew Kamieński, Dziwna

Wypłynąłem z Międzywodzia o 10.

FIL15615

Keja w Międzywodziu

W radio cały czas zapowiadane jest załamanie pogody i nie chciałem utkwić na Zalewie Kamieńskim. Wiatr cały czas W i musiałem cały czas halsować. Za wyspą Chrząszczewską zrzuciłem foka i już mną tak nie targało.

FIL15604

Dziwna

Na samym grocie musiałem robić bardzo szerokie halsy- jacht nie szedł zbyt ostro na wiatr. Wiatr tężał i na falach pojawiły się białe smugi. Grot w dół i płynąłem na silniku. Niestety fala rosła i silnik wyskakiwał z wody. Od razu traciłem prędkość. Do Wolina dopłynąłem przed burzą. Dobiłem do kei przed mostem i czekałem na otwarcie mostu.

FIL15597

Most w Wolinie

Tomasz już na mnie czekał. Przepłynęliśmy prze otwarty most i zacumowałem koło „Kohanki”. Zbliża się burza. Cumy i szpringi założone na polery. Wszystkie odbijacze na prawą burtę.

FIL15593

w oczekiwaniu na burzę

Rozpadało się. Przyszły burze. Załamanie pogody. Reszta dnia spędzona w Lidze Morskiej. Wieje bardzo mocno..Wieczorem przypłynął z zalewu jacht- żagle podarte, na pokładzie armagedon, a żeglarze całowali ziemię jak wyszli na ląd…i od razu pobiegli do sklepu….Noc na huśtawce. Dzisiaj przepłynąłem 12 Mm

FIL15594

Keja miejska w Wolinie

Dodaj komentarz